WYDARZENIA SPORTOWE

IV liga wita! Orzeł Ryczów z awansem.

W ostatni weekend zakończyły się zmagania na lokalnych boiskach piłkarskich. Sezon 2016/2017 przejdzie do historii klubu z Ryczowa. Orzeł Ryczów zdominował rozgrywki oświęcimskiej "okręgówki" i w przyszłym sezonie zagra w IV lidze. Ryczowianie już w zeszłym sezonie zgłaszali aspiracje do awansu, jednak wtedy lepsza okazała się drużyna Unii Oświęcim. Orzeł, będąc beniaminkiem, zajął wówczas drugie miejsce. Już w tamtym czasie w kuluarach można było usłyszeć, że prędzej czy później IV liga w Ryczowie stanie się faktem. Po jesiennych "zakupach", podczas których do klubu trafili piłkarze m.in. z przeszłością spędzoną na trzecioligowych boiskach, kandydat do awansu mógł być tylko jeden. Rywale od samego początku sezonu oglądali plecy drużyny Orła, albowiem gdy w pierwszej kolejce Ryczowianie rozsiedli się na fotelu lidera, prowadzenia nie oddali już do końca rundy wiosennej. Drużyna poniosła w całym sezonie tylko 3 porażki, czego efektem było rozstrzygnięcie awansu już cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Warto w tym miejscu podkreślić, że ryczowski stadion w tym sezonie był prawdziwą twierdzą. Orzeł ani razu nie schodził z niego pokonany, tylko dwa razy remisując i odnosząc 13 zwycięstw.

Gratulacje należą się całemu zarządowi klubu, trenerom, zawodnikom i wszystkim kibicom, którzy tak licznie przybywali nie tylko na obiekt w Ryczowie, ale również wybierali się na mecze wyjazdowe, aby tam dopingować swoich zawodników.

W IV lidze czekają na Orła tak renomowane drużyny jak Hutnik Nowa Huta, rezerwy Cracovii czy Beskid Andrychów. Skala trudności będzie więc zdecydowanie wyższa niż w okręgówce, jednak cytując klasyka "dla chcącego nic trudnego". Patrząc na ciągły postęp klubu, nie można oprzeć się wrażeniu, że również w wyższej klasie rozgrywkowej Orzeł może ostro namieszać. Życzymy jak najlepszych wyników i być może wkrótce kolejnego awansu - tym razem do III ligi.

Zdjęcia: Orzeł Ryczów
Złoty medal - Klaudia Mistrzynią Polski !!!

W dniach 11-14.08.2016 w Poznaniu trójka zawodników Międzyszkolnego Klubu Kajakowego Łączany Klaudia Sowa, Mateusz Sowa (oboje z Lipowej gm. Spytkowice) oraz Daniel Wiecheć ( Wyźrał gm. Brzeźnica) brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - MPJMł i Mistrzostwach Polski Juniorów. Wyniki prezentują się następująco:
Klaudia:
K1 na dystansie 3000m - I miejsce ( złoty medal i Mistrzostwo Polski )
K1 500m - miejsce 4
Mateusz:
K1 500m - miejsce 14
K1 1000m - miejsce 14
K2 200m - miejsce 8
Daniel:
K1 500m - półfinał miejsce 8
K1 5000m - miejsce 15
K2 200m - miejsce 8

Natomiast w dniach 8-10.07.2016r cała trójka startowała w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie w Olsztynie, gdzie zdobyli następujące lokaty:
K1 Juniorek Młodszych 16 000 m - Klaudia Sowa miejsce 2 - wicemistrzostwo Polski
K2 Juniorów 19 200 m - Daniel Wiecheć/Mateusz Sowa miejsce 6
K1 Juniorów 19 200 m - Mateusz Sowa miejsce 14 , a Daniel Wiecheć miejsce 22

Całej trójce wraz z trenerem Tomasz Kubas serdecznie gratulujemy.

Więcej na stronie: www.mkkłączany.pl

Wysoka forma Wiktorii i nadzieje na sukces Jakuba

Już od ponad roku nie mieliśmy żadnych wieści o naszych zawodnikach reprezentujących Małopolski Klub Karate OYAMA. Tym czasem nasi zawodnicy brali udział w najważniejszych turniejach, które odbyły się w roku 2015.

W maju 2015 roku w Wieliczce odbyły się bardzo prestiżowe, międzynarodowe zawody o Puchar Europy OYAMA IKF, w których na podium stanęli dwaj nasi zawodnicy tj.: w kategorii "Juniorzy Starsi do 70 kg" trzecie miejsce zdobył Ryszard Klaja z Ryczowa oraz również III miejsce w kategorii "Juniorzy Starsi +80 kg" - Michał Stanek. Dla obu naszych zawodników był to ostatni turniej w kategorii juniorskiej.

Jesienią 2015 roku swój wiosenny sukces (Mistrzostwa Polski Południowej - Tarnów, 25 kwiecień 2015) powtórzyła Wiktoria Sołtys. Startując w Pucharze Polski OYAMA TOP 2015 w Piotrkowie Trybunalskim, walcząc w kategorii "Juniorka Młodsza do 40 kg" - zdobyła II miejsce. W jej ślady poszedł młodszy kolega Jakub Sołtys (10 lat, zbieżność nazwisk przypadkowa). Występując po raz drugi w swojej karierze, walcząc w kategorii "Lekki Kontakt do 30 kg) powtórzył sukces z Mistrzostw Polski Południowej zdobywając, tak jak w tedy III miejsce.

Początek roku 2016 dla Wiktorii i Jakuba rozpoczął się bardzo obiecująco. Wiktoria zdobyła 12 marca "Puchar Podbeskidzia". Trzecie miejsca na podium w tych zawodach zdobyli również: Elżbieta Klaja, Remigiusz Ładoś, Kajetan Królikowski - wszyscy z Ryczowa. Tydzień później 19 marca Wiktoria ponownie stanęła na najwyższym podium. Tym razem zdobywając tytuł Mistrza Polski Południowej w swojej kategorii wagowo wiekowej.

Jakub Sołtys w oświęcimskim turnieju wywalczył drugie miejsce zdobywając tytuł "Wicemistrza Polski Południowej". W tych samych zawodach swój kolejny brązowy medal zdobyła Elżbieta Klaja z Ryczowa - tu należy przypomnieć - siostra naszych utytułowanych zawodników Grzegorza i Ryszarda Klaja.

Wysoka forma naszych zawodników i zawodniczek pozwala bardzo optymistycznie spojrzeć na zbliżający się kolejny turniej. Już w maju w Rzeszowie odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski OYAMA Karate. Wszystkim, którzy zakwalifikowali się do tego turnieju, życzymy samych sukcesów i dobrego samopoczucia.
Zimowe turnieje piłki nożnej

Zarząd LKS "ASTRA" Spytkowice informuje ,że w sezonie zimowym po raz dwunasty z rzędu zorganizowano pięć halowych turniejów piłki nożnej w następujących terminach:

W VI edycji turnieju seniorów pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice wystąpiło 8 zespołów, wśród których najlepszy okazał się beniaminek klasy okręgowej - LKS Bobrek, który wyprzedził Orzeł Ryczów a na III miejscu uplasował się Znicz Sułkowice, IV miejsce - Astra Spytkowice, V miejsce - Halniak Targanice, VI - Skawa Podolsze,VII -Borowik Bachowice, VIII- Lachy Lachowice.

Tydzień później w piątek w turnieju o Puchar Wójta Gminy Spytkowice rywalizowali juniorzy starsi - rocznik 97 - gdzie na pierwszym miejscu uplasowala się I drużyna Astry Spytkowice, II miejsce zajęła drużyna Zatorzanki Zator a na III miejscu uplasował się II zespół Astry Spytkowice, kolejne miejsca zajęły : IV - Lachy Lachowice, V - Halniak Targanice, VI - Fablok Chrzanów wyprzedzając drużynę Borowika Bachowice, która zajęła VII miejsce, a stawkę zamknął zespół Skawy Podolsze.

W sobotę 30 stycznia rywalizowali Orliki - 10-latkowie - "Adamex Cup", gdzie wśród 10 zespołów najlepsza okazała się drużyna Lachy Lachowice, przed Unią Oświecim i Zatorzanką Zator. Kolejne miejsca zajęli: 4 -Gród Grodzisko, 5- Fablok Chrzanów, 6 - Astra Spytkowice, 7 - Skawa Podolsze, 8 - Szkółka Piłkarska Przeciszów, 9 - Borowikk Bachowice i 10- Sygnał Włosienica.

06 lutego odbył się turniej trampkarzy starszych "Adamex Cup" - rywalizowało 8 zespółw, wśród których najlepsza okazała się drużyna Unii Oświęcim przed Halniakiem Targanice i ASTRĄ SPYTKOWICE I. Ponadto wystąpiły zespoły: Zatorzanki Zator -(IV), Pobiedr Paszkówka(V) , II zespół Astry Spytkowice (VI), Borowik Bachowice(VII) i ostatnie miejsca zajęła drużyna Lachy Lachowice.

Zmagania na parkietach zakończono 20 lutego turniejem "Adamex Cup " - juniorzy młodsi rocznik 1999, w którym wystąpiło 8 zespołów. Rywalizacje zwyciężyła drużyna Zatorzanka Zator, która nadmienić należy nie przegrała żadnego meczu w turnieju ani też nie straciła ani jednej bramki. Na II miejscu uplasowała się druzyna Astry Spytkowice, która przegrała w całym turnieju tylko mecz z Zatorem 0:1. Trzecie miejsce zajęła druzyna Soły Oświęcim. Kolejne miejsca zajęli : IV-Wisła Łączany, V-Skawa Podolsze, VI-Hejnał Kęty, VII-Lachy Lachowice i na ostatnim miejscu uplasowała się druzyna Burza Roczyny.

Na zakończenie nadmienić należy, że na wszystkich turniejach zawodnicy i opiekunowie wszystkich drużyn zapewnione mieli napoje, drobne poczęstunki oraz obiad. Podczas wszystkich turniejów najlepsze III zespoły uhonorowane zostały bardzo okazałymi pucharami oraz medalami.

Cały cykl turniejów zorganizowano dzięki przychylności pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice, pani Dyrektor Szkoły, panu Adamowi Kosowskiemu - prezesowi firmy Adamex, panu Grzegorzowi Fryc oraz firmie Ko-Bo ze Spytkowic za co należą się gorące podziękowania.Foto: B.Szpila


Historyczny awans LKS Orzeł Ryczów do V ligi

Co nie udało się w roku 2014, stało się faktem w roku bieżącym. LKS Orzeł Ryczów wywalczył awans do V ligi czyli tzw. okręgówki. Już w zeszłym sezonie klub zgłaszał poważne aspiracje do awansu, jednak na finiszu, w kontrowersyjnych okolicznościach, wyprzedziła nas drużyna Dębu z Paszkówki.
W tym sezonie klub z Ryczowa pokazał już, że nie ma sobie równych na A-klasowych boiskach i zwłaszcza na wiosnę, kiedy to nie przegrał żadnego meczu, a 12 z 13 wygrał udowodnił, że w pełni zasługuje na awans. Olbrzymie gratulacje należą się Zarządowi klubu na czele z Prezesem Panem Józefem Jędrą, Sponsorowi - Panu Wacławowi Prorokowi, dzięki któremu w Ryczowie pojawił się trener Grzegorz Pater, były reprezentant Polski i gwiazda krakowskiej Wisły. Wielkie brawa należą się również samym piłkarzom, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i poświęceniu wywalczyli upragniony awans.
Podziękować trzeba także kibicom naszego „Orła”, którzy tłumnie dopingowali zawodników w trakcie całego mijającego sezonu, dzięki czemu, zwłaszcza na wyjazdach, Orzeł grał jak na własnym boisku.

Jak wszyscy zdają sobie sprawę to dopiero początek trudnej drogi i ważne jest, aby nikt nie spoczął na laurach. Teraz klub czeka okres wytężonej pracy, aby na jesień godnie zaprezentować się na V-ligowych stadionach. Wyższa liga to wyższy poziom, dalsze wyjazdy i bardziej renomowane drużyny. Kibice już cieszą się na mecze z takimi rywalami jak m. in. Skawa Wadowice czy Unia Oświęcim. Jednak zanim to nastąpi pozwólmy cieszyć się sukcesem i życzymy powodzenia w klasie okręgowej.
Kolejne sukcesy Wiktorii i Michała -udany start Jakuba

Tym razem hala sportowa "Jaskółka" w Tarnowie stała się areną zmagań naszych karateków. W sobotę 25 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA PFK. W zawodach uczestniczyło 216 zawodników z 20 klubów. Zawodnicy rywalizowali w 40 kategoriach wiekowo-wagowych. Małopolski Klub Karate w którym trenują nasi zawodnicy był reprezentowany m.in. przez 10 zawodników zatorskiej sekcji klubu pod opieką Sensei Tomasza Rajdy II DAN. Wśród tejże dziesiątki, czterech zawodników z Naszej Gminy.

Kolejny swój sukces odnotowała Wiktoria Sołtys zdobywając brązowy medal i trzecie miejsce w turnieju. Z kolejnego złotego medalu cieszy się Michał Stanek, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej. Bardzo dużą i miłą niespodziankę sprawił wszystkim 10 - cio letni Jakub Sołtys (zbieżność nazwisk przypadkowa), uczeń trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Spytkowicach, który startując dopiero po raz drugi, wywalczył trzecie miejsce i swój pierwszy brązowy medal. Niestety poza podium - po bardzo interesującej walce - Arkadiusz Latko z Bachowic.

Generalnie start wszystkich należy uznać za udany. Spośród 10 zawodników - 6 ciu powróciło z medalami. Pozostała czwórka stoczyła bardzo zacięte, wyrównane walki na wysokim poziomie, a o wyniku musieli zadecydować sędziowie. Pewnym usprawiedliwieniem braku medali w grupie juniorów, jest fakt iż termin przygotowań do mistrzostw zbieg się z egzaminami gimnazjalnymi. Wśród wspomnianych 10 ciu zawodników, aż trzech przystąpiło w tygodniu poprzedzającym zawody do tego egzaminu. Pomimo tych okoliczności nie zrezygnowali ze startu w zawodach.

Wszystkim szczerze gratulujemy i życzymy: wytrwałości i kolejnych sukcesów.
Puchar Podbeskidzia dla zawodników z Naszej Gminy

Aż trzech zawodników Małopolskiego Klubu Karate OYAMA - zamieszkujących w Naszej Gminie zdobyło w swoich kategoriach Puchar Podbeskidzia w turnieju, który odbył się 28 marca w Bielsku-Białej.

Zdecydowanie najwięcej satysfakcji ze swoich walk miał występujący po raz pierwszy Kajetan Królikowski z Ryczowa, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej. Kajetan wywalczył pierwsze miejsce w kategorii lekki kontakt - chłopcy do 35 kg, zwyciężając wszystkie swoje walki. Trenuje od 5 lat pod okiem znanego trenera Jacka Zalewskiego (II dan) w ryczowskiej sekcji Małopolskiego Klubu Karate.

Kolejne sukcesy zanotowała Wiktoria Sołtys ze Spytkowic (Sekcja Zator, trener Tomasz Rajda II dan). Zdobyła Puchar w swojej kategorii i bardzo prestiżowe wyróżnienie - tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju. Wiktoria może pochwalić się tym, że jest jedyną zawodniczką, która walkę rozstrzygnęła w 6 sekund zadając dwa, punktowane kopnięcia. Warto przypomnieć, że Wiktoria kolejny raz staje na podium. W roku poprzednim zdobyła Wicemistrzostwo Polski, a 2013 roku jako debiutująca zawodniczka Wicemistrzostwo Polski Południowej.

Kolejne swoje sukcesy świętuje Michał Stanek (Spytkowice, Sekcja Zator, trener Tomasz Rajda II dan) nasz wielokrotnie już nagradzany zawodnik. O Jego wcześniejszych sukcesach można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce "sport". Oprócz wspomnianych wcześniej, na podium - zajmując II miejsce stanęli również: Ryszard Klaja z Ryczowa (Sekcja Ryczów, trener Jacek Zalewski II dan) oraz Arkadiusz Latko z Bachowic (Sekcja Zator, trener Tomasz Rajda II dan).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Mecz towarzyski

W niedzielny wieczór 22 marca w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Spytkowicach doszło do niecodziennego wydarzenia. Do naszej Gminy przyjechała Reprezentacja Polski w piłce nożnej. Nie była to jednak drużyna narodowa z takimi gwiazdami jak Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski czy Grzegorz Krychowiak, a reprezentacja polskich oldbojów 35+ w piłce halowej. Zespół ten jeździ po kraju i śladami św. Jana Pawła II rozgrywa mecze z drużynami, które odważyły się przeciwko nim wystąpić. Słowo "odważyły" nie zostało użyte przypadkowo, gdyż poziomu, który panowie reprezentują nie powstydziłyby się z pewnością kluby polskiej ekstraklasy.

Tym razem zdecydowali się przyjechać do Spytkowic, aby tutaj rozegrać mecz z drużyną Hat-Trick Spytkowice – Łączany. Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Spytkowice Pan Mariusz Krystian.

Skład naszej drużyny przedstawiał się następująco:
Bramkarze: Artur Starowicz, Krzysztof Sieprawski
Zawodnicy z pola: Andrzej Gołba, Adam Suślik, Andrzej Szymula, Dominik Maślona, Adam Kutermak, Rafał Witkowski, Bogdan Rokowski, Piotr Gurdek, Wojciech Babiuch, Arek Michalski, Janusz Czechowicz, Zbigniew Czechowicz, Grzegorz Wiecheć.

Przed pierwszym gwizdkiem zabrzmiał Hymn Polski, a następnie Barka, która dla św. Jana Pawła II była pieśnią szczególną. Zawodników na środku boiska powitał Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Piórowski zagrzewając do walki. Po części oficjalnej, punktualnie o godz. 18:30 rozpoczęło się spotkanie. Sędzią zawodów był Pan Józef Szarek, a zawodnicy grali 2 x po 30 minut.

Mecz zaczął się od drobnej przewagi piłkarzy Hat-Trick Spytkowice – Łączany, co zostało udokumentowane zdobytą przez nich bramką ku uciesze zgromadzonych w hali kibiców. Z biegiem czasu inicjatywę przejmowali reprezentanci Polski, którzy raz za razem stwarzali sobie groźne sytuacje do strzelenia bramki . Zasieki postawione przez naszych zawodników nie wytrzymały długo i już parę minut później zawodnicy Reprezentacji Polski doprowadzili do wyrównania. Następnie strzelili jeszcze dwie bramki i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 3:1. Wynik pokazywał, że nie będzie to łatwe spotkanie dla drużyny Hat-Tricka o czym wszyscy przekonali się w drugiej połowie. W tej części meczu przeciwnicy osiągnęli bardzo wysoki procent posiadania piłki, rzadko oddając ją naszym zawodnikom, często stwarzając sobie okazje podbramkowe. To spowodowało, że dorzucili jeszcze cztery bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla drużyny Reprezentacji Polski.

Mimo porażki, drużyna Hat-Trick Spytkowice – Łączany wykazała silną wolę walki i wielkie serce do gry, co zostało nagrodzone oklaskami przez zgromadzoną publiczność. Musiała jednak uznać wyższość lepiej zorganizowanemu zespołowi rywali. Na koniec Przewodniczący Rady Gminy wręczył obu ekipom pamiątkowe puchary, a my mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu wydarzenie w Gminie Spytkowice.
Turnieje piłki nożnej halowej

Na przełomie stycznia i lutego w hali sportowej przy ZSP w Spytkowicach odbyło się pięć turniejów piłki nożnej halowej, które zorganizował, już po raz jedenasty z rzędu, klub LKS Astra Spytkowice.

W V edycji turnieju seniorów pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice wystąpiło 8 zespołów, wśród których najlepszy okazał się IV ligowy zespół z Makowa Podhalańskiego w finale pokonując drużynę Orła z Ryczowa. Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa Skawy Podolsze. Końcowa tabela przedstawiała się następująco:

I - Halniak Maków Podhalański
II - Orzeł Ryczów
III - Skawa Podolsze
IV - Astra Spytkowice
V - Iskra Brzezinka
VI - Błyskawica Myślachowice
VII - Borowik Bachowice
VIII - Korona Trzebinia

Dwa tygodnie później w turnieju o "Puchar Wójta Gminy Spytkowice" rywalizowali juniorzy starsi - rocznik 96, gdzie na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Korony Trzebinia, II miejsce zajęła drużyna Astry Spytkowice, a na III miejscu uplasował się zespół Garbarza Zembrzyce. Kolejne miejsca zajęły:

IV - Skawa Podolsze
V - Halniak Targanice
VI - Unia Oświęcim
VII - Orzeł Ryczów
VIII - Lachy Lachowice

Drużyna gospodarzy dzień później wystąpiła w finałach halowych Małopolski Zachodniej, zajmując tam również II miejsce i tam samym osiągnęła duży sukces kwalifikując się do finału małopolskiego, który zostanie rozegrany 1 marca br. w Krakowie.

W sobotę, 7 lutego rywalizowali między sobą juniorzy młodsi w turnieju "Adamex Cup". Wśród ośmiu zespołów najlepsza okazała się drużyna Lachy z Lachowic. Końcowa tabela przedstawiała się następująco:

I - Lachy Lachowice
II - Zatorzanka Zator
III - Astra Spytkowice
IV - Skawa Wadowice
V - Soła Oświęcim
VI - Borowik Bachowice
VII - Astra Spytkowice II
VIII - Skawa Podolsze

20 lutego w turnieju trampkarzy "Adamex Cup" brało udział dziewięć zespołów. Zwycięstwo wywalczyła drużyna Halniaka Targanice przed Zatorzanką Zator i Unią Oświęcim. Kolejne miejsca zajęły:

IV - Skawa Podolsze
V - Astra Spytkowice
VI - Skawa Wadowice
VII - Lachy Lachowice
VIII - Strzelec Budzów
IX - Orzeł Ryczów

Dzień później zmagania na parkietach zakończono turniejem młodzików "Adamex Cup" - rocznik 2002 i młodsi, w którym wystąpiło 8 zespołów. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Unii Oświęcim, która pokonała drużynę Borowika Bachowice, wygrywając z nią w bezpośrednim spotkaniu. Na trzecim miejscu uplasował się Pobiedr Paszkówka. Na kolejnych miejscach znalazły się:

IV-Astra Spytkowice
V- Zatorzanka Zator
VI -Lachy Lachowice
VII -Skawa Podolsze
VIII - Strzelec Budzów

Warto podkreślić, że na wszystkich turniejach zawodnicy i opiekunowie drużyn mieli zapewnione napoje, obiad i drobny poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok i kolejne zacięte rozgrywki oraz gratulujemy tegorocznym zwycięzcom.
Zrobili to, czego nie udało się zrobić nikomu w historii tego klubu !

Wraz z nadejściem przerwy w rozgrywkach ligowych i rozpoczęciem się okresu zimowego przyszedł czas, aby grupy młodzieżowe, jak co roku, sprawdziły się na tle rywali w turniejach halowych.

Cykl tradycyjnie rozpoczął się od eliminacji- spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wyłoniono 6 najmocniejszych ekip, które zmierzyły się w Finałach Podokręgu Wadowice.

W przypadku klubu Astra Spytkowice: trampkarze młodsi zajęli III miejsce w Finałach Podokręgu, a trampkarze starsi nie zakwalifikowali się do finałów.

20 grudnia ubiegłego roku odbyły się Finały Podokręgu Piłki Nożnej Wadowice juniorów młodszych, team trenera Piotra Balonka zwyciężył w owych rozgrywkach i osiągnął niebywały sukces. Od kiedy spytkowicki klub bierze udział w tego typu imprezach udało się to tylko dwa razy, w 2011 roku drużyny juniorów starszych i trampkarzy starszych wygrały podokręg i cieszyły się z awansu do finałów Małopolski Zachodniej. Tym razem było podobnie, za sprawą juniorów starszych, którzy również zostali laureatami podokręgu, gromiąc rywali w finałach (21 styczeń 2015) i tak jak w 2011 roku dwie drużyny ze Spytkowic jechały, by walczyć dalej !

Tym sposobem zawodnicy Astry dokonali niezwykłej rzeczy, ale to nie musiał być koniec, bo na ten czas mieliśmy przecież dwie ekipy w finałach Małopolski Zachodniej.

Jako pierwsi -31 stycznia- w Kalwarii zagrali juniorzy młodsi. Turniej ten zawodnicy rozpoczęli od porażki z Lachami Lachowice 1:3. W następnym starciu ulegli zwycięzcy turnieju- Trzebini Sierszy 0:1, po bardzo zaciętym meczu. Piłkarze Astry wiedzieli, że o awansie do finałów wojewódzkich mogą zapomnieć i w ostatnim pojedynku dali z siebie wszystko, aby pokazać, dlaczego znaleźli się w tak doborowym towarzystwie, z parkietu zeszli z podniesionymi głowami, gdyż Oświęcimską Unie pokonali 3:2. Drużyna juniorów młodszych została trzecią ekipą Małopolski Zachodniej.

Dzień później, również w Kalwarii, odbyły się finały Małopolski Zachodniej juniorów starszych. Chłopcy coacha Balonka dobrze weszli w turniej, wygrywając z Sokołem Przytkowice 3:1. Drugi mecz rozegrali z bardzo mocną ekipą Trzebini Sierszy. Spotkanie po istnym dreszczowcu zakończyło się wynikiem 2:1 dla Astry, co oznaczało, że juniorzy starsi klubu LKS Astra Spytkowice w 2015 roku osiągnęli największy sukces w dziejach klubu. Wygrana dwóch meczów oznaczała automatyczny awans do finałów Małopolski. Porażka w ostatnim meczu z Sołą Oświęcim nie zepsuła humorów spytkowickim graczom, działaczom i kibicom.

Tabela końcowa:
Lp.   Drużyna  PKT    Bilans  
1Soła Oświęcim911-3
2Astra Spytkowice   65-5
3Trzebinia Siersza310-5
4Sokół Przytkowice03-17

Za występ w turnieju wyróżniony został zawodnik Astry - Szymon Babiuch - nagrodą dla Najlepszego Zawodnika Finałowego Turnieju Halowego Juniorów Starszych 1996 i Młodsi.

1 marca odbędzie się Finałowy Turniej MZPN Juniorów Starszych w którym weźmie udział Astra Spytkowice, obok takich renomowanych drużyn jak Wisła Kraków, czy Cracovia Kraków. Zawody zostaną rozegrane pod balonem w Skotnikach w Krakowie.
Nasi kajakarze z Gminy Spytkowice po raz kolejny pokazali swoje siły

Nasi kajakarze z Gminy Spytkowice po raz kolejny pokazali swoje siły. Sezon 2014 kajakarze z MKK mogą uznać za bardzo udany, w tym roku uczestniczyliśmy w wielu regatach rangi ogólnopolskiej m.in.
XXX Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Lubniewicach w dniach 09.05 - 11.05.2014 r. zawodniczka Klaudia Sowa w swej kategorii zajęła 7 miejsce.
W XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów Bydgoszcz 24-27.07.2014 r. Daniel Wiecheć i Mateusz Sowa na 500m zdobyli 4 miejsce w finale B, natomiast na 5000m zajęli 11 miejsce.
W Mistrzostwach Polski Młodzików w dniach 22-24.08.2014 Bydgoszcz nasza zawodniczka KLAUDIA SOWA na dystansie K 1 2000m młodziczek zajęła bardzo dobre 9 miejsce.
W dniach 13 - 14 września grupa 6 osobowa zawodników uczestniczyła w XXVIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym Opole na rzece Odrze. Bardzo pozytywnie w gronie blisko 350 zawodników i zawodniczek z 49 klubów wypadli zawodnicy z Łączan. Pomimo, iż nie zajęli medalowych miejsc to ich pozycje były zadawalające. A przecież do rywalizacji przystąpili wszyscy specjaliści w tej dyscyplinie w naszym kraju. I tak w kategorii K-2 młodzików na dystansie 9 km nasza dwójka Jakub Gołba i Tomek Gołba zajęli 8 miejsce, w kategorii K-1 młodzików na dystansie 9 km Jakub Bobak był 13, nasz młodziczka Klaudia Sowa kategorii K-1 na dystansie 9 km wywalczyła 5 miejsce a nasi młodsi juniorzy Daniel Wiecheć i Mateusz Sowa w kategorii K-2 na dystansie 17,7 km po zaciętej walce zajęli 5 miejsce .

W sobotę tj. 20.09.2014 r grupa zawodników w kategorii młodzicy brała udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - strefa E, które odbyły się w Tychach, miejsca naszych zawodników.

K1 Młodziczek 2000m
Klaudia Sowa - miejsce 2

K1 Młodzików - 2000 m
Jakub Bobak - miejsce 15
Konrad Kozioł - miejsce 20

K2 Młodzików - 2000 m
Jakub Bobak/Kacper Majdyś - miejsce 9
Jakub Gołba/ Tomasz Gołba - miejsce 10

K4 Młodzików - 2000 m
Kacper Majdyś/Konrad Kozioł/Kuba Gołba/Tomek Gołba - miejsce 6

Nasz klub zebrał 4 pkt. do ogólnopolskiej klasyfikacji

Natomiast w niedzielę 21.09.2014 roku odbyły się zawody na przystani kajakowej w Łączanach. Było to drugie starcie zawodników w Regatach Kajakowych Grand Prix Doliny Karpia 2014 Łączany organizowanego w ramach projektu pn. "Organizacja kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży oraz regat kajakowych Grand Prix Doliny Karpia 2014 w Łączanach" współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" Środka 4.1 "Rozwój obszarów zależnych od rybołówstwa", z którego klub zakupił wyczynowe kajaki Nelo K-1 - szt. 3, K-2 - szt. 2 oraz łódź pneumatyczną której celem jest asekuracja zawodników na wodzie.

Wyniki naszych zawodników:
K1 dzieci chłopców (rocznik 2004 i młodsi)
miejsce 2 - Michał Zasępa
miejsce 3 - Dariusz Wiecheć

K1 dzieci dziewczyn (rocznik 2004 i młodsze)
miejsce 2 - Magdalena Miśkiewicz
miejsce 3 - Aleksandra Kubas

K1 dzieci chłopców
miejsce 2 - Kacper Majdyś

K1 juniorów młd.
miejsce 1 - Mateusz Sowa
miejsce 2 - Daniel Wiecheć

K1 dziewczyn
miejsce 1 - Klaudia Sowa
miejsce 3 - Natalia Majdyś

K1 młodzików
miejsce 2 - Tomasz Gołba
miejsce 4 - Jakub Bobak
miejsce 5 - Konrad Kozioł

K2 dzieci chłopców
miejsce 3 - Kacper Majdyś/Michał Zasępa

K2 dziewczyn
miejsce 2 - Klaudia Sowa/Magdalena Miśkiewicz
miejsce 4 - Natalia Majdyś/Aleksandra Kubas

K2 junior młd./młodzik
miejsce 1 - Daniel Wiecheć/Jakub Bobak
miejsce 4 - Mateusz Sowa/Tomasz Gołba

Ponadto zawodnicy naszego klubu brali udział w kilkunastu regatach rangi wojewódzkiej zgodnie z kalendarzem imprez Małopolskiego Związku Kajakowego w Krakowie.

Branie udziału w prestiżowych zawodach wiąże się z dużymi kosztami dojazdu i zakwaterowania. Klub dzięki dobrej współpracy z włodarzami gmin Spytkowice i Brzeźnica może w nich uczestniczyć oraz w spływach kajakowych dla dzieci i młodzieży.. Dziękujemy za współpracę i myślimy, iż będzie ona się jeszcze owocniej układała, a zawodnikom gratulujemy i życzymy wreszcie wymarzonych mistrzowskich medali.


Grzegorz Klaja po raz trzeci Mistrzem Polski Oyama Karate

Chociaż wszyscy od początku kibicujemy Grzegorzowi, to jednak zdobycie przez Niego po raz trzeci z rzędu tytułu Mistrza Polski było dla nas miłym zaskoczeniem , a to czego dokonał ciągle nie mieści się w głowie.

Mistrzostwa Polski odbywają się co roku. Od trzech lat Grzegorz zdobywa najwyższe trofeum. Dodatkowo należy przypomnieć, że Grzegorz w między czasie leczył kontuzję, która wyeliminowała Go z kilku innych zawodów. Pomimo to, rok temu zdobył drugi mistrzowski tytuł, a jesienią Puchar Polski. Dlatego zwycięstwo w obecnym turnieju jest tak wielką niespodzianką.

Wiedzieliśmy, że Grzegorz ma szansę na medal, ale nie przypuszczaliśmy iż będzie to kolejne złoto. Już w eliminacjach Grzegorz miał trudny orzech do zgryzienia, bowiem trafił na swojego przeciwnika z dwóch poprzednich finałów tj. Mistrzostw Polski i Pucharu Polski roku 2013 . Jego przeciwnik miał dodatkową motywację. Dlatego tym większe gratulacje dla Grzegorza. Jego sukces został też doceniony przez organizatorów i władze Małopolskiego Klubu Karate, które uznały Grzegorza Klaję Najlepszym Zawodnikiem Małopolskiego Klubu Karate wśród juniorów.

Ze swojego pierwszego tytułu Mistrza Polski cieszy się również Michał Stanek. Rok temu jego umiejętności i woli walki wystarczyło na srebro i tytuł Wicemistrza Polski. W tegorocznej edycji Mistrzostw nie było wątpliwości - walkę finałową wygrał bezdyskusyjnie nie dając szans swojemu przeciwnikowi.

Do grona medalistów zamieszkujących naszą Gminę dołączył także brat Grzegorza - Ryszard Klaja zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w kat. Junior Starszy do 70 kg. Oczywiście nie były to pierwsze zawody i walki Ryśka, ale wcześniej brakowało tego "czegoś" by stanąć na podium. Jak widać cierpliwość i systematyczny trening doprowadził do sukcesu. W walce finałowej Ryszard przegrał jedynie z Wicemistrzem Polski roku 2013.W domu państwa Klajów atmosfera mistrzowska. Wielkie gratulacje. Życzymy również by trenująca karate córka Elżbieta niebawem dołączyła do grona zawodników i zdobywała medale.

To nie koniec dobrych informacji. Wicemistrzynią Polski w kategorii Lekki Kontakt do 35 kg -dziewczęta, została Wiktoria Sołtys. Było to drugie zawody tej młodziutkiej zawodniczki. Na poprzednich wywalczyła Wicemistrzostwo Polski Południowej. Wiktoria potwierdza tym samym swój duży talent i umiejętności.

Podsumowując: na Mistrzostwach Polski, które odbyły się 12-13 kwietnia w Andrychowie, Małopolski Klub Karate był reprezentowany przez siedmiu zawodników mieszkających w naszej Gminie. Czterech z nich przywiozło medale w tym dwa złote. Poza podium znaleźli się: Robert Balonek, Arkadiusz Latko i debiutująca na macie Agnieszka Skwarczyńska startująca w Lekkim Kontakcie ( trener Sensei Robert Rybak 1 dan, Sekcja Spytkowice Małopolskiego Klubu Karate).

W całych zawodach wzięło udział łącznie 430 zawodników z 43 klubów z całej Polski, którzy rywalizowali w 52 kategoriach wagowo-wiekowych. Wszystkim uczestnikom szczerze gratulujemy życzą nie tylko kolejnych zwycięstw i sukcesów, ale przede wszystkim wytrwałości i zadowolenia z uprawiania sportu. Osoby zainteresowane sportem zapraszamy na naszą stronę internetową gdzie w zakładce "sport" odnajdą wiele, także archiwalnych informacji nt wydarzeń sportowych z naszej okolicy.


Podumowanie turniejów piłkarskich

Zarząd LKS "ASTRA" Spytkowice informuje ,że w sezonie zimowym po raz dziesiąty z rzędu zorganizowano pięć halowych turniejów piłki nożnej w następujących terminach :
18 styczeń 2014r. - seniorzy ( Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice )
25 styczeń 2014 r. - rocznik 1995 i młodsi "Adamex Cup"
01 luty 2014r.- rocznik 1997 i młodsi "Adamex Cup"
07 luty 2014r. - rocznik 1999 i młodsi "Adamex Cup"
08 luty 2014r. - rocznik 2001 i młodsi "Puchar Wójta Gminy Spytkowice"

W IV edycji turnieju seniorów pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice wystąpiło 8 zespołów,wśród których najlepszy okazał się liderujący po rundzie jesiennej w Klasie A - Znicz Sułkowice ,który wyprzedził Błyskawicę Myślachowice a na III miejscu uplasował się Orzeł Ryczów .IV miejsce - Dąb Paszkówka,V miejsce - Borowik Bachowice ,VI - Astra Spytkowice ,VII -Skawa Podolsze, VIII-Nadwiślan Okleśna.

Tydzień później w piątek w turnieju "Adamex Cup " rywalizowali juniorzy starsi - rocznik 95 - , gdzie na pierwszym miejscu uplasowala się drużyna Soły Oświęcim, II miejsce zajęła drużyna Astry Spytkowice a na III miejscu uplasował się zespół Przełęcz Kossowa ,kolejne miejsca zajęły : IV - Skawa Podolsze, V - Trzebinia , VI - Lachy Lachowice wyprzedzając drużynę Nadwiślana Rusocice, która zajęła VII miejsce .

W sobotę 01 lutego rywalizowali juniorzy młodsi -" Adamex Cup " , gdzie wśród 11 zespołów najlepsza okazała się drużyna gospodarzy Astra Spytkowice ,przed Zatorzanką Zator i Skawą Wadowice .Kolejne miejsca zajęli :4-MOSiR Chrzanów , 5-Borowik Bachowice, 6- Janina Libiąż ,7- Chrzanów I i 8 -Sułkowice ,9-Karol Wadowice,10-Chrzanów II i 11 - Podolsze .

07 lutego odbył się turniej trampkarzy starszych - "Adamex Cup "- rywalizowało 7 zespółw , wśród których najlepsza okazała się drużyna z Makowa Podhalańskiego przed MOSDiR Chrzanów i ASTRĄ SPYTKOWICE .Ponadto wystąpiły zespoły : Skawy Wadowice ( IV),Zatorzanka Zator ( V) , Lachy Lachowice (VI) i ostatnie miejsca zajęła drużyna Skawy Podolsze .

Zmagania na parkietach zakończono turniejem o "Puchar Wójta Gminy Spytkowice " - młodzicy rocznik 2001 i młodsi ,w którym wystąpiło 9 zespołów .Rywalizacje zwyciężyła drużyna Zatorzanka Zator, która tylko lepszym bilansem bramkowym pokonała w końcowym rozliczeniu drużynę Unii Oświęcim , która nadmienić należy nie przegrała żadnego meczu w turnieju ani też nie straciła ani jednej bramki, na III miejscu uplasowała się druzyna Astry Spytkowice,która również nie przegrała meczu w całym turnieju .
Kolejne miejsca zajęli : IV-Huragan Inwałd , V- Orzeł Ryczów, VI -PUKS Paszkówka , VII -Strzelec Budzów ,VIII miejsce - Skawa Wadowice i na ostatnim miejscu uplasowała się druzyna Iskry Klecza .
Dodatkową atrakcją na turnieju juniorów młodszych były występy dwóch formacji zespołów tanecznych ze szkoły tańca Astra w Oświęcimiu .

Na zakończenie nadmienic należy ,że na wszystkich turniejach zawodnicy i opiekunowie wszystkich drużyn zapewnione mieli napoje , drobne poczęstunki oraz obiad .

Podczas wszystkich turniejów najlepsze III zespoły uhonorowane zostały bardzo okazałymi pucharami oraz medalami .

Cały cykl turniejów zorganizowano dzieki przychylności pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice , pani Dyrektor Szkoły , panu Adamowi Kosowskiemu - prezesowi firmy Adamex, ,panu Grzegorzowi Fryc oraz firmie Ko-Bo ze Spytkowic za co należą się gorace podziękowania .


Grzegorza Klaja zdobywcą Pucharu Polski Oyama Karate

Dwukrotny Mistrz Polski Oyama Karate, Grzegorz Klaja z Ryczowa zdobywcą Pucharu Polski.

W dniach 23-24 listopada 2013 roku w Lublincu odbył się XIV Puchar Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate. W zawodach brało udział blisko 300 zawodników z 36 Klubów Oyama Karate.

Grzegorzowi udało się, kolejny raz zdobyć najwyższe trofeum w kategorii Semi-knockdow Juniorów Starszych. W kwietniu tego roku, podobnie jak rok wcześniej zdobył tytuł Mistrza Polski. Ten sezon na pewno zaliczy do udanych. Ciężko trenując pod bacznym okiem trenera Sensei Jacka Zalewskiego (II DAN) zdobył to co zaplanował.

Powody do radości ma również Robert Balonek (Spytkowice) zdobywając III miejsce w swojej kategorii. Robert również ten rok zaliczy do udanych. W kwietniowych Mistrzostwach Polski, wywalczył brązowy medal. Nie dawno zdobył tytuł Mistrza Polski Południowej. Należy przypomnieć, że Robert trenuje zaledwie od dwóch lat pod okiem Sensei Tomasza Rajdy.

Wielkie gratulacje !!!


Robert Balonek Mistrzem Polski Południowej

Małopolski Klub Karate dzięki m.in naszym zawodnikom odnosi kolejne sukcesy. W niedzielę 20 października, swój kolejny złoty medal wywalczył Robert Balonek zdobywając tytuł Mistrza Polski Południowej. Po raz pierwszy w zawodach wystąpiła Wiktoria Sołtys - bardzo udany debiut... zdobyła II miejsce i tytuł Vice Mistrzyni Polski Południowej. Kolejnym zawodnikiem z naszej gminy, reprezentującym Małopolski Klub Karate był Arkadiusz Latko - jednak przegrał walkę eliminacyjną, dlatego nie walczył o medale.

Małopolski Klub Karate był reprezentowany przez sekcję zatorską. Spośród 10 uczestników turnieju, 6- ciu przywiozło medale. W sumie wywalczyli : 2 złote, 3 srebne - medale i 1 brązowy. W zawodach uczestniczyło 160 zawodników z 18 klubów OYAMA Karate Polski Południowej. Więcej szczegółów na stronach: www.mkk.wer.pl i www.oyama-karate.pl


"Nie ma mocnych"

Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się nasi zawodnicy Małopolskiego Klubu Karate OYAMA. Robert Balonek i Michał Stanek ze Spytkowic, zajęli kolejno I i II miejsce w rozgrywanych w Olkuszu V Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA Karate. Należy przypomnieć, że były to drugie zakończone sukcesem zawody tych zawodników. Zadebiutowali na Mistrzostwach Polski zdobywając podium. Michał Stanek wywalczył w kwietniowych zawodach II miejsce, Robert Balonek III miejsce. W Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej uczestniczył także Arkadiusz Latko z Bachowic zajmując VIII miejsce. W eliminacjach przegrał jedną walkę z tegorocznym mistrzem Polski. W zawodach wzięło udział 280 zawodników z 20 Klubów Oyama Karate. Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje. Życzymy wytrwałości i następnych sukcesów.mistrzostwa olkusz 2013 mistrzostwa olkusz 2013 mistrzostwa olkusz 2013 mistrzostwa olkusz 2013

Dzień Dziecka z piłką nożną

W niedzielę, drugiego czerwca 2013 roku w Krakowie, w ramach Dnia Dziecka, odbył się Turniej Dzikich Drużyn imienia Tadeusza Kusia. Zmagania chłopców z klas 4-6 miały miejsce na bocznym boisku TS Wisła Kraków.

Rywalizacja przebiegała drużynowo. Zostały utworzone dwie grupy, w każdej 4 zespoły. Pierwsze dwie ekipy z każdej grupy zagrały w półfinałach.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z Gminy Spytkowice jako zespół "Spytkowice". Naszą drużynę reprezentowali chłopcy ze szkół: Spytkowic, Bachowic, Ryczowa oraz Półwsi. Nasi zawodnicy w grupie rywalizowali z Rudnikiem, Tyrawą Wołowską oraz Królami. Po dwóch zwycięstwach i remisie Spytkowice wyszły z grupy i w półfinale zmierzyły się z Wisełką 64. Niestety Nasz zespół po pechowym półfinale nie zdołał zakwalifikować się do finału. Zawodnicy z Naszej gminy, po meczu pełnym emocji, wygrali starcie o TRZECIE miejsce. Nie wolno zapomnieć o wyróżnieniu dla bramkarza spytkowickiej drużyny - Kacprze Bartlu, który został uhonorowany tytułem najlepszego bramkarza turnieju.

Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków, a opiekunem grupy ze Spytkowic był nauczyciel wychowania fizycznego Mateusz Wawro. Młodzi zawodnicy zostali wynagrodzeni za swoją walkę pucharem, medalami oraz wieloma gadżetami ulubionego klubu. Po pełnym emocji turnieju gracze oraz opiekunowie wszystkich zespołów mieli zapewnione darmowe wejście na mecz Wisła Kraków-Zagłębie Lubin.

Gratulujemy wygranej wszystkim finalistom, ale pamiętamy o tym, że głównym celem turnieju była zdrowa, sportowa rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa.turniej wisla turniej wisla turniej wisla turniej wisla
turniej wisla turniej wisla turniej wisla turniej wisla
turniej wisla turniej wisla turniej wisla turniej wisla
turniej wisla turniej wisla turniej wisla turniej wisla

Puchary dla naszych zawodników !!

sześć pucharów zdobyli mieszkający w naszej gminie zawodnicy Małopolskiego Klubu Karate w Turnieju Oyama Karate w Kata o Puchar Burmistrza Zatora, który odbył się 18 maja. W turnieju wzięli udział trenujący w sekcjach: Zator, Przeciszów, Piotrowice, Polanka, Spytkowice, Łączany, Paszkówka, Babice, Graboszyce, Osiek, Wadowice, Wysoka, Stanisław. Z naszych zawodników puchary zdobyli:
W kategorii początkujący, klasa od I do III:
I miejsce - Wiktoria Sołtys ZSP Spytkowice, Sekcja Zator - trener Sensei Tomasz Rajda ( II DAN)
II miejsce - Dominika Latko ZSP Bachowice, Sekcja Zator - trener Sensei Tomasz Rajda ( II DAN)
W kategorii początkujący, chłopcy klasa od I do III:
II miejsce - Tymoteusz Sieprawski ZSP Spytkowice, Sekcja Spytkowice - trener Sensei Robert Rybak ( I DAN)
W kategorii początkujący, dziewczyny - gimnazjum:
I miejsce - Anita Michalec Spytkowice, Sekcja Zator - trener Sensei Tomasz Rajda ( II DAN)
W kategorii zaawansowani, chłopcy - gimnazjum i liceum:
I miejsce - Oskar Sulik Spytkowice, Sekcja Zator - trener Sensei Tomasz Rajda ( II DAN)
III miejsce - Arkadiusz Latko Bachowice, Sekcja Zator - trener Sensei Tomasz Rajda ( II DAN)


Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Szczególne gratulacje kierujemy do grona początkujących i życzymy takich samych lub większych sukcesów na kolejnych turniejach. Na koniec warto zauważyć, że do grona naszych nagradzanych zawodników dołączył Tymoteusz Sieprawski od kilku lat ćwiczący pod okiem Senseia Roberta Rybaka w Sekcji Spytkowice trenującej w Szkole Podstawowej w Spytkowicach. Warto zauważyć ten sukces, ponieważ do tej pory medale i puchary zdobywali zawodnicy Sekcji Zator i Łączany.puchar burmistrza puchar burmistrza puchar burmistrza puchar burmistrza
puchar burmistrza puchar burmistrza

Całe podium dla naszych karateków.

Do dobrych wieści o sukcesach naszych karateków zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Kolejne radosne informacje, które dotarły do nas cieszą równie mocno. W czasie Mistrzostw Polski, które odbyły się w Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego w dn. 13-14 kwietnia, mieszkający w naszej Gminie zawodnicy Małopolskiego Klubu Oyama Karate dokonali nie lada wyczynu, zdobywając wszystkie trzy miejsca na podium.

Kolejny raz swoje umiejętności potwierdził Grzegorz Klaja z Ryczowa, który po raz drugi z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski w Karate Oyama. Sukces tym większy, że przez ostatnie miesiące 2012 roku, Grzegorz leczył dotkliwą kontuzję, która wykluczyła Go z Mistrzostw Małopolski i turnieju o Puchar Polski. Wielkie gratulacje i wyrazy uznania.

Nasze wielkie gratulacje kierujemy także do dwóch kolejnych zawodników, którzy zdobyli w swojej kategorii wagowo-wiekowej: II miejsce - Michał Stanek i III miejsce Robert Balonek ze Spytkowic. I znowu musimy podkreślić wagę tego sukcesu. Obaj zawodnicy wystartowali po raz pierwszy w życiu właśnie na tym turnieju. Były to ich pierwsze walki o medale. Wymarzony, wspaniały debiut!

Niestety tym razem bez medali, wrócili nasi dwaj pozostali zawodnicy: Oskar Sulik (Spytkowice) i Arkadiusz Latko (Bachowice). Po bardzo zaciętych walkach odpadli w eliminacjach. Warto jednak zauważyć, że obecnie Małopolski Klub Oyama Karate jest reprezentowany przez 5 -ciu zawodników pochodzących z naszej Gminy, potwierdzających swoje aspiracje do zdobywania medali. W całych zawodach uczestniczyło blisko 400 zawodników z ponad 40 klubów Oyama Karate, ,Kyokushinkai Tezuka Group, oraz Kyokushin Matsushima z całej Polski. Dla sympatyków Małopolskiego Klubu Karate prezentujemy najistotniejsze informacje:


 Wyniki Małopolskiego Klubu Karate:
 I miejsca - Grzegorz Klaja , Michał Smolec 
II miejsca - Katarzyna Kasperek, Mateusz Zalewski, Miachał Stanek ( gala )
III miejsca - Konrad Rajda, Robert Balonek ( gala )
Po walkach eliminacyjnych odpadli: Oskar Sulik, Konrad Cisowski, Angelika Czajecka, Arkadiusz Latko, Kacper Kasperek, Wiktor Blarowski, Karolina Smolec, Roksana Czajkowska, Zuzanna Staszczak, Małgorzata Łabaj

oyama oyama oyama"Z orzełkiem na piersiach"

Szewczyk

O tym by zagrać w reprezentacji narodowej, marzy każdy zawodnik. W listopadzie, to marzenie spełniło się, dla mieszkającego w Spytkowicach zawodnika Wisły Kraków Michała Szewczyka.

W październiku skończył 20 lat. Jego talent zauważono już w 2010 roku. Wtedy to trafił do Wisły Kraków by zagrać w Młodej Ekstraklasie. Dość szybko awansowal do pierwszego zespołu Wisły. Jednak na swój debiut na boiskach ekstraklasy musiał zaczekać do 31 sierpnia 2012 roku, by zagrać (76 min.) w meczu z Polonią Warszawa. Choć jego drużyna przegrała, występ Michała został oceniony wysoko. Zaliczył asystę przy bramce kontaktowej. Dość regularne występy w pierwszej drużynie Wisły zaowocowały powołaniem do Reprezentacji Polski U-21. W środę 14 listopada spełniło się kolejne marzenie Michał - rozegrał mecz dla Polski.

Sympatycy i komentatorzy piłki nożnej, bacznie śledzą karierę Michała. Zgodnie zauważają, że aktualnie jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem ekstraklasy pochodzącym z naszego regionu. Przypominają jego drogę sportową wskazując kluby w których grywał i zdobywał umiejętności. Czyli: Astrę Spytkowice, Skawę Wadowice, Zatorzankę Zator. My również chcielibyśmy przypomnieć naszym zdaniem najważniejszy fakt z życia naszego piłkarza.

Michał jest synem równie utalentowanego, znanego, lubianego i cenionego piłkarza- Mieczysława Szewczyka. Wieloletniego zawodnika Ruchu Chorzów z którym to klubem w 1989 roku zdobył Mistrzostwo Polski. Pan Mieczysław rozegrał w Ruchu Chorzów 263 mecze, strzelając 36 bramki. Był również reprezentantem Polski. Tak naprawdę karierę Michał rozpoczynał u boku swojego już wtedy utytułowanego taty. Wspólnie ze swoim starszym bratem Kamilem ( obecnie zawodnikiem Makowa Podhalańskiego) na początku w formie zabawy, a później treningu poznawali podstawy tego uroczego sportu. Wzrastając w rodzinie o sportowych tradycjach, czerpiąc siłę i motywację z panującej w domu, sprzyjającej atmosfery Michał doskonalił swoje umiejętności. Dziś podziwiamy "owoc" tych rodzinnych relacji.

Gratulując Michałowi, ale także jego rodzinie sukcesów, życzymy radości i wytrwałości w osiąganiu coraz lepszych rezultatów.
Kolejny sukces karateków.

Chociaż nie zdobyli Pucharu Polski, karatecy z Małopolskiego Klubu Karate odnieśli sukces. W dwudniowym turnieju, który odbył się 24 i 25 listopada w Radomiu, Małopolski Klub Karate reprezentowało sześciu zawodników. Wszyscy zaprezentowali waleczność i wysoki poziom umiejętności zdobywając miejsca od II do IV.

Miejsca na podium wywalczyli:
II miejsce w kategorii: Junior Młodszy; 12-14 lat; lekki kontakt 45 kg;
Konrad Rajda - Tomice, trener Sensei Tomasz Rajda I Dan, Sekcja Zator
II miejsce w kategorii: Junior 14-16 lat; M -75 kg
Oskar Sulik - Spytkowice, trener Sensei Tomasz Rajda I Dan, Sekcja Zator
II miejsce w kategorii: Junior Starszy 16-18 lat; K-60 kg
Katarzyna Kasperek - Wadowice, trener Sensei Jacek Kasperek III Dan
II miejsce w kategorii: Junior Starszy +30 lat; M-70 kg
Przemysław Brusik - Wadowice, trener Sensei Jacek Kasperek III Dan
III miejsce w kategorii: Junior Młodszy; 12-14 lat; lekki kontakt 55kg
Kacper Kasperek - Wadowice, trener Sensei Jacek Kasperek III Dan
IV miejsce w kategorii: Junior 14-16 lat; K-50 kg
Angelika Czajecka - Zator, trener Sensei Tomasz Rajda I Dan, Sekcja Zator.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu. Jak nie trudno się domyślić, to nie pierwsze sukcesy tych zawodników. Katarzyna Kasperek jest tegoroczną Wicemistrzynią Polski i Mistrzynią Małopolski, Konrad Rajda jest aktualnym Mistrzem Małopolski, Angelika Czajecka również Mistrzynią Małopolski, Oskar Sulik Brązowym Medalistą Mistrzostw Małopolski. Sukcesy odnosili wcześniej również Przemysław Brusik i Kacper Kasperek. Oczywiście nasze szczególne gratulację kierujemy do mieszkającego w Spytkowicach Oskara Sulika, który potwierdził swoje umiejętności i gotowość do udziału w najbardziej prestiżowych zawodach.

W Pucharze Polski nie wystartował z powodu kontuzji mieszkający w Ryczowie tegoroczny Mistrz Polski - Grzegorz Klaja ( trener Sensei Jacek Zalewski I Dan), a także mieszkający w Bachowicach Brązowy Medalista Mistrzostwa Małopolski - Arkadiusz Latko ( trener Sensei Tomasz Rajda I Dan). W turnieju uczestniczyło 350 zawodników z 34 klubów Oyama Karate i Kyokushin-Tezuka Group. W ciągu dwóch dni, zawodnicy rywalizowali w 51 kategoriach wiekowo-wagowych. Organizatorom gratulujemy, a sympatyków zapraszamy na kolejne zawody. OSU !

Więcej informacji na www.oyama-karate.pl .

oyama oyamaKolejny sukces młodych karateków

Kolejny raz sympatycy "sportów walki" z naszej gminy mają powody do satysfakcji. Poraz drugi w tym roku karatecy z naszej gminy stanęli na podium. W maju tego roku Mistrzem Polski w Karate w kategorii "Juniorzy do 65 kg" został Grzegorz Klaja (15lat) z Ryczowa.(Małopolski Klub Karate, Sekcja Łączany - trener Sensej Jacek Zalewski, I dan)

Tym razem szczęście uśmiechnęło się do jego kolegów. W sobotę 27 października w Mistrzostwach Małopolski w Oyama Karate trzecie miejsce zdobyli: Oskar Sulik(15lat) w kategorii "Juniorzy + 70 kg" ze Spytkowic i Arkadiusz Latko (13 lat) w kategorii " Lekki Kontakt - chłopcy 12-14 lat, 50 kg" z Bachowic. Obaj od kilku lat ćwiczą w zatorskiej Sekcji Małopolskiego Klubu Karate pod okien Senseja Tomasza Rajdy (I dan). GRATULUJEMY !!! Niestety w zawodach z powodu kontuzji nie mógł wystartować nasz "mistrz" Grzegorz.

Już 25 listopada przed zawodnikami kolejny ważny sprawdzian - Puchar Polski w Radomiu. Mamy nadzieje że znowu zdobędą medale. Wszystkim życzymy wytrwałości w treningach, a Grzegorzowi szybkiego powrotu do zdrowia i mistrzowskiej formy. OSU !!!karate 2012 karate 2012PIŁKARSKI MARATON

W sobotę 25 lutego w Hali Sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, miał miejsce ostatni z zimowej serii, turniej piłki halowej. Tym razem młodzi piłkarze ( rocznik 1999 i młodsi) rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Spytkowice. W turnieju brało udział 9 drużyn w tym, kolejny raz zaprzyjaźniona drużyna z Czech-T.J. Jurinka. W zgodnej opinii organizatorów, zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, waleczność i zapał do gry. Szczególne słowa uznania należy skierować do piłkarzy z Budzowa, którzy zdobyli pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy. Okazali się zespołem bardzo zgranym co przełożyło się na sukces. Drużyny z naszej gminy zajęły kolejno: VI miejsce - "ASTRA" Spytkowice, VII miejsce - "BOROWIK" Bachowice (chłopcy ćwiczą od września 2011), VIII miejsce - "ORZEŁ" Ryczów. Za drużyną z Budzowa kolejne finałowe miejsca zdobyły: II miejsce - "UNIA" Oświęcim, III miejsce- T.J. Jurinka z Czech.
Bardzo szanuję pracę z młodzieżą wykonywaną przez działaczy sportowych z terenu Gminy. W tym zakresie aktywność klubu Astra Spytkowice na czele z p. Bogdanem Rokowskim zasługuje na szczególne uznanie. Objęcie przeze mnie patronatem jednego z turniejów jest dla mnie zaszczytem, a jednocześnie pokazuje, że finansowanie klubów sportowych z budżetu Gminy jest jak najbardziej zasadne i potrzebne. Są to pieniądze które służą rozwojowi fizycznemu młodych ludzi a działalność społeczna i sportowa klubów zasługuje na duży szacunek i uznanie - powiedział Wójt Gminy Mariusz Krystian.

Dzień wcześniej 24 lutego, w tym samym miejscu, w ostatniej edycji turnieju "Adamex Cup" rywalizowali trampkarze starsi ( chłopcy z rocznika 97 i starsi). Tym razem puchar za pierwsze miejsce powędrował do piłkarzy z "ASTRY" Spytkowice, II miejsce zdobyła drużyna z Zatora , a III miejsce wspomniana wcześniej drużyna z Czech, V miejsce wywalczyła drużyna z Bachowic.

Zimowe zmagania w piłce halowej zostały zorganizowane także w Czechach. W dniach 18 i 19 lutego odbył się turniej międzynarodowy w dwóch grupach wiekowych- trampkarzy starszych (rocznik 97 i młodsi) oraz żaczków (rocznik 99 i młodsi). Nasza gminę reprezentowały dwie drużyny: "ASTRA" Spytkowice i "BOROWIK" Bachowice. Wyjazd do Czech można ocenić pozytywnie. W pierwszym dniu turnieju "ASTRA" Spytkowice zajęła drugie miejsce przegrywając mecz finałowy tylko jedną bramką. Był to też jedyny przegrany mecz w tym turnieju. Organizatorzy docenili talent i umiejętności zaprezentowane przez naszych piłkarzy. Szczurek Marcin został wyróżniony tytułami: "Króla Strzelców" i "Najlepszego Piłkarza Turnieju", a Pan Bogdan Rokowski otrzymał tytuł "Najlepszego Trenera Turnieju". Wyróżnienia jak najbardziej zasłużone. Chłopcy naprawdę zaprezentowali bardzo " mądrą i rozsądną grę" wygrywając wszystkie mecze oprócz finału.

W drugim dniu czeskiego turnieju nie było już tak dobrze. Piłkarze spytkowickiego klubu na 12 startujących drużyn, zajęli IV miejsce, drużyna z Bachowic XI. I właśnie mecz o ostanie miejsce wzbudził najwięcej emocji. Bachowianie w meczach grupowych przegrali wszystkie mecze, dlatego walczyli o XI miejsce z ostatnim zespołem z drugiej grupy. W tym meczu nasi chłopcy pokazali, że potrafią zagrać na wysokim poziomie. W normalnym czasie gry wywalczyli dwubramkowy remiz. Zwycięzcę wyłoniono w bardzo emocjonujących rzutach karnych.

" ASTRA " Spytkowice odniosła również sukces zdobywając I miejsce w turnieju juniorów młodszych w ramach "ADAMEX CUP", który odbył się 4 lutego. " Astra" była jedynym klubem z naszej gminy biorącym udział w tym turnieju.

Równie imponujące były rozgrywki zorganizowane w styczniu tego roku. W pierwszym z nich - 14 stycznia, drużyna seniorów z Bachowic zajęła IV miejsce. " ASTRA" wywalczyła V miejsce. W następnym, który odbył się 21 stycznia, rywalizowali najmłodsi . Nasze drużyny zajęły kolejno: Spytkowice - IV miejsce, Bachowice- VI miejsce. Kolejny raz, po trzecie miejsce zawodnicy ze Spytkowic sięgnęli 28 stycznia.

Jak widać kalendarz tegorocznych zimowych rozgrywek piłkarskich był bardzo imponujący. Na pewno możemy nazwać go "piłkarskim maratonem". Turnieje odbywały się cyklicznie, co tydzień lub dwa - dając zawodnikom możliwość wykazania się i porównania swoich umiejętności. Cieszy fakt, że nasze zespoły podejmują to wyzwanie odnosząc sukcesy.

puchar_wojta puchar_wojta puchar_wojta puchar_wojta
puchar_wojta puchar_wojta puchar_wojta puchar_wojta
puchar_wojta puchar_wojta puchar_wojtaRozdano Puchary

Zakończyły się tegoroczne, zimowe, halowe turnieje piłki nożnej. Kolejny raz w hali sportowej w Spytkowicach Ludowy Klub Sportowy ASTRA Spytkowice zorganizował pięć halowych turniejów piłki nożnej. Odbyły się one w następujących terminach:

W trzecim już turnieju seniorów pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Spytkowice wystąpiło 8 zespołów, wśród których najlepszy okazał się III-ligowy Beskid Andrychów, który wyprzedził Znicz Sułkowice, a na III miejscu uplasował się IV ligowy Halniak Maków Podhalański . Kolejne miejsca: IV miejsce - IV ligowa Przeciszovia Przeciszów; V miejsce - Skawa Podolsze; VI - Astra Spytkowice; VII -Halniak Targanice; VIII-Orzeł Ryczów .

Tydzień później w piątek, w turnieju "Adamex Cup" rywalizowali trampkarze starsi - rocznik 98 - gdzie na pierwszych dwóch miejscach uplasowały się drużyny Kadry Małopolski, w której występuje m.in. nasz wychowanek Bartosz Szcząber. Na III miejscu uplasował się zespół Janiny Libiąż, kolejne miejsca zajęły Zator, Unia Oświęcim, Klecza. VII miejsca zajęła Astra wyprzedzając drużyny Budzowa i Podolsza.

W sobotę 19 stycznia rywalizowali trampkarze młodsi - o "Puchar Wójta Gminy Spytkowice" , gdzie spośród 8 zespołów najlepsza okazała się drużyna Strzelca Budzów, przed MOKSIR Chrzanów i Unią Oświęcim. Kolejne miejsca zajęli :4-Beskid Andrychów; 5-Astra Spytkowice, 6-Skawa Wadowice, 7- Zatorzanka Zator i 8 - Podolsze.

26 stycznia odbył się turniej juniorów młodszych - "Adamex Cup" . Rywalizowało 8 zespołów, wśród których najlepsza okazała się drużyna Karola Wadowice przed Borowikiem Bachowice i ASTRĄ SPYTKOWICE. Ponadto wystąpiły zespoły: Skawy Wadowice ( IV), Huragan Inwałd ( V), Unia Oświęcim (VI), Skawa Podolsze (VII) i ostatnie miejsca zajęła drużyna Znicza Sułkowice.

Zmagania na parkietach zakończono turniejem "Adamex Cup" - juniorów starszych 94, w którym wystąpiło 8 zespołów. W rywalizacji zwyciężyła drużyna Halniaka Targanice, która tylko lepszym bilansem bramkowym pokonała w końcowym rozliczeniu drużynę Astry Spytkowice. Zaznaczyć należy, że drużyna Astry Spytkowice nie przegrała żadnego meczu w turnieju ani też nie straciła ani jednej bramki. Na III miejscu uplasowała się drużyna Nadwiślana Rusocice. Kolejne miejsca zajęli: IV-Iskra Klecza, V- Unia Oświęcim, VI -Trzebinia, VII -Skawa Podolsze i VIII miejsce - druga drużyna Astry.

Dodatkową atrakcją na ostatnim turnieju były występy dwóch formacji zespołów tanecznych ze szkoły tańca Astra w Oświęcimiu.

Na zakończenie należy dodać, że na wszystkich turniejach zawodnicy i opiekunowie wszystkich drużyn zapewnione mieli napoje, drobne poczęstunki oraz obiad.

Podczas wszystkich turniejów najlepsze III zespoły uhonorowane zostały bardzo okazałymi pucharami, a turniejach "Adamex Cup" również medalami.fotogaleria >>>>>>


PUCHAR WÓJTA GMINY SPYTKOWICE

W ramach cyklu turniejów halowych w piłkę nożną w dniu 5 lutym 2011 zoorganizowany został turniej dla tramkarzy młodszych - rocznik 1998 i młodsi "PUCHAR WÓJTA GMINY SPYTKOWICE".
Do udziału w zawodach przystąpiło siedem zespołów, wśród których w Unii Oświęcim oraz K.P Chrzanów dopatrywano się faworyta zawodów.
Turniej rozpoczął się o godz.8.00 i w pierwszym spotkaniu zmierzył się faworyzowany KP Chrzanów z drużyną Astry Spytkowice, gdzie chłopcy z Chrzanowa musieli uznać wyższość gospodarzy ulegając im 1:3. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym po 12 min.
Wyniki spotkań:
Astra - Chrzanów 3:1
Budzów - Klecza 2:1
Jurinka - Unia 0:0
Astra - Budzów 2:1
Chrzanów - Klecza 0:0
Unia - Bachowice 0:1
Astra - Klecza 3:0
Chrzanów - Budzów 2:0
Bachowice - Jurinka 0:0
Chrzanów - Bachowice 2:1
Jurinka - Budzów 1:1
Klecza - Unia 3:0
Astra - Bachowice 1:1
Klecza - Jurina 1:1
Unia - Budzów 1:2
Astra - Jurinka 2:0
Chrzanów - Unia 1:0
Klecza - Bachowice 1:2
Astra - Unia 2:0
Chrzanów - Jurinka 2:1
Budzów - Bachowice 3:1

Tabela rozgrywek
1
2
3
4
5
6
7
Astra
Chrzanów
Budzów
Bachowice
Unia
Jurinka
Klecza
16
13
10
8
4
4
2
13:3
9:4
9:8
6:7
4:6
3:6
3:11


W turnieju wzięła udział zaprzyjaźniona drużyna z Czech TJ Jurinka, która gościła już u nas po raz piaty z rzędu. Zawody zdominowała drużyna gospodarzy - Astra, która w całym turnieju straciła tylko dwa punkty remisując derbowy mecz a drużyną Borowika Bachowice oraz tracąc tylko 3 bramki.
Najlepszym strzelcem w całym turnieju został Bartosz Szcząber, który strzelił 5 bramek.
Zawody rozgrywane były w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzieciom zapewnione zostały napoje chłodzące oraz obiad. Był to już piąty turniej w tym sezonie. Poprzednie turnieje rozgrywane były we wszystkich starszych kategoriach wiekowych, gdzie niestety żadna z naszej gminy nie odniosła znaczącego sukcesu i domniemywać należy, że gdyby poprzednie turnieje objete zostały patronatem Wójta Gminy Spytkowice, nasze drużyny potraktowałyby to bardziej prestiżowo i odniosły sukces sportowy.


fotogaleria >>>>>>


48. TOUR OF MALOPOLSKA

W czwartek 17 czerwca, w Spytkowicach miał miejsce start I etapu 48 Małopolskiego Wyścigu Górskiego - jednej z najtrudniejszych imprez kolarskich w Polsce, która gromadzi znamienitych kolarzy z kraju i zagranicy. Już od rana ekipy techniczne krzątały się przy ustawianiu barier i dekoracji. Organizatorzy przygotowali dla dzieci i osób nieco starszych szereg atrakcji. Najmłodszych, bardziej niż wyścig, interesowały gumowe zjeżdżalnie czy pompowana gąsienica. Kibice z zainteresowaniem przyglądali się przejeżdżającym wśród nich kolarzom na starych bicyklach i sami próbowali tej sztuki oraz zbierali autografy od uczestników wyścigu. Tuż przed startem Wójt Gminy Spytkowice Łucja Molenda powitała wszystkich zebranych, zaproszonych gości i kolarzy, którym życzyła dużo siły, bezpiecznej drogi oraz opieki Św. Huberta - patrona sportowców. "To duże wyróżnienie dla naszej społeczności, że już po raz piąty wyścig ten odbywa się na naszym terenie. Corocznie gromadzi on na starcie najlepszych kolarzy potrafiących wspinać się po górach. Wyścig jest meczący, trasy bardzo wymagające, ale też zwycięstwo w nim odniesione jest dla mistrza wielkim splendorem" - mówiła Wójt Gminy Łucja Molenda.

Następnie wraz z dyrektorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego Panem Markiem Kosickim dokonała dekoracji drużyny Belgii, zwycięscy kryterium ulicznego z poprzedniego dnia, a zarazem lidera klasyfikacji drużynowej, której wręczono okazały puchar, kwiaty i materiały promujące gminę. Przed startem Wójt Gminy Łucja Molenda została uhonorowana przez władze Polskiego Związku Kolarskiego. " Spytkowice kochają kolarstwo. Byliśmy tutaj wiele razy, zawsze spotykając się z życzliwym i ciepłym przyjęciem. Chciałbym w imieniu Polskiego Związku Kolarskiego serdecznie podziękować przyznając Pani Wójt Łucji Molendzie Złotą Odznakę za Zasługi dla Kolarstwa Polskiego" - powiedział dyrektor wyścigu Marek Kosicki, a odznaczenie wręczył Sekretarz Generalny Polskiego Związku Kolarskiego - Tomasz Wójcik.

Znak do oficjalnego startu o godz. 1130, dali Pani Wójt wraz z Kierownikiem Posterunku Policji w Spytkowicach. Tuż po wyruszeniu kolarzy na trasę I etapu Wójt Gminy zaprosiła wszystkich zebranych do dalszej zabawy. Dla zgromadzonych dzieci został przygotowany program artystyczny "Bajkowa Zofia i przeszkadzający Marceli", w którym mogły aktywnie brać udział, a policjanci z miejscowego posterunku przygotowali konkurs plastyczny oraz prezentacje sprzętu i wyposażenia policyjnego. Dla nieco starszych uczestników został przygotowany przez Stowarzyszenie Dolina Karpia konkurs wiedzy o Dolinie Karpia. Zwycięzcy każdego z konkursów otrzymali nagrody książkowe.

Podczas trwania imprezy można było również skosztować potraw regionalnych i słynnego karpia, które znajdowały się na stoisku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ryczowa. Dla osób chcących pozyskać nowe informacje i poszerzyć swoje wiadomości o gminie i całej Dolinie Karpia zostało przygotowane stoisko promocyjne, zaopatrzone w informatory i przewodniki oraz materiały promocyjne. Dodatkowo informacji o działalności Stowarzyszenia Dolina Karpia i możliwościach uzyskania dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju udzielała przedstawicielka biura. Zabawa w miłej atmosferze przy akompaniamencie muzyki trwała do późnego popołudnia.

Start wyścigu oraz impreza sportowo- rekreacyjna zostały zorganizowane w ramach realizacji operacji pn.: "Święto kolarstwa w Gminie Spytkowice - Organizacja startu 48 Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz imprezy sportowo - rekreacyjnej towarzyszącej startowi wyścigu". Na dofinansowanie imprezy ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w ramach wdrażania lokalnych strategii rozwoju został złożony przez gminę wniosek za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenie Dolina Karpia".fotogaleria >>>>>>
Gmina Spytkowice 2008© Switchprojekt.