LODOWISKO MOBILNE

W niedzielę 11 grudnia 2022 roku na stadionie LKS Astra Spytkowice w obecności wójta gminy Spytkowice Mariusza Krystiana, radnego Rady Powiatu w Wadowicach Michała Chrząszcza oraz prezesa LKS Astra Spytkowice Bogdana Rokowskiego, odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego na terenie gminy mobilnego lodowiska.

Sympatycy łyżwiarstwa mogli sprawdzić swoje umiejętności na tafli lodowej. Nie zabrakło również atrakcji, wśród których były m.in.: warsztaty świąteczne, spotkanie ze św. Mikołajem, a także fotobudka. Lodowisko jest całkowicie darmowe dla wszystkich chętnych i spragnionych jazdy na łyżwach. Obok ślizgawki dostępna jest także wypożyczalnia, suszarnia oraz ostrzarki do łyżew. Z obiektu można korzystać przez cały tydzień od godziny 10:00 do 20:00.

- To pierwszy taki projekt w Gminie Spytkowice. Bardzo serdecznie dziękuję panu radnemu Michałowi Chrząszczowi za pomysł i pomoc w realizacji. Ogromne podziękowania należą się jednak w szczególności Wam - Mieszkańcom, z pomocą których zebraliśmy tak dużą liczbę głosów. Gdyby nie Wasze zaangażowanie, to przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku – komentuje wójt gminy Mariusz Krystian.

Projekt „Biała ślizgawka - zimowo na sportowo" został zrealizowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego z inicjatywy wójta gminy Spytkowice Mariusza Krystiana oraz radnego Rady Powiatu w Wadowicach Michała Chrząszcza.

- 11 grudnia to data, która zapisała się w historii gminy Spytkowice, ponieważ po raz pierwszy rozpoczęliśmy tutaj sezon łyżwowy. Powstała „Biała ślizgawka”, lodowisko, na które głosowali Mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. To pierwsze mobilne lodowisko w tej części powiatu wadowickiego. Będzie czynne do końca ferii, czyli do 12 lutego – dodaje radny Michał Chrząszcz.

Wszystkim użytkownikom życzymy przyjemnego korzystania z obiektu i udanej bezpiecznej zabawy przez cały okres funkcjonowania lodowiska.

 

Telefon kontaktowy: 697 722 324

 

[g=Otwarcie-lodowiska]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //