Akcja szczepień podczas pikniku Spytkowice Pro Familia

DSC 8379

Podczas pikniku rodzinnego Spytkowice Pro Familia nasza gmina utworzyła punkt szczepień, w którym można było przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Zainteresowanie szczepieniem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Po preparat ustawiła się tak długa liczba chętnych, że przygotowanych dawek nie wystarczyło dla wszystkich czekających w kolejce. Nic straconego, akcja zostanie powtórzona podczas dożynek gminnych, które odbędą się już 22 sierpnia.

A dlaczego warto się szczepić?

Szczepienie jest obecnie jedyną dostępną możliwością obrony człowieka przed wirusem SARS-CoV-2. Nie ma leku, który byłby akceptowalnie skuteczny i jednocześnie bezpieczny w walce z zachorowaniem. Poddanie się szczepieniu przeciwko COVID-19 przyczynia się do szybszego powrotu do normalności, jaką znamy z czasów, zanim na świecie pojawił się koronawirus. Oznacza to powrót do aktywności społecznych, zawodowych oraz rekreacyjnych, które aktualnie są ograniczane. Aktualnie prowadzone szczepienia zabezpieczają przed zakażeniem SARS-CoV-2 w około 90%, a w razie ewentualnego zachorowania w 100% chronią przed ciężkim przebiegiem choroby. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem.

 

[g=Szczepienia-Pro-Familia]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //