Liga Tenisa Gminy Spytkowice

spotkanie 8 wrzesnia

Trzeba wrócić do przeszłości aby mówić o tenisie ziemnym w naszym rejonie. Pierwszy asfaltowy kort znajdował się przy klubie Astra Spytkowice, było to w latach 90-tych XX wieku. W 2010 r. powstał Orlik w Bachowicach, a na nim kort tenisowy. Już w tym czasie powstała pierwsza amatorska liga tenisowa i można było rywalizować w tej dyscyplinie sportu. Kolejne dwa korty powstały przy Centrum Sportu w Ryczowie w 2015 r. oraz w 2022 r. przy ZSP w Spytkowicach. W 2023 r. wracamy do tradycji ligi tenisowej. Inicjatorami utworzenia Wakacyjnego Turnieju Tenisowego oraz rozgrywek ligowych byli: Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, Michał Chrząszcz oraz Bogusław Sołtysik.

Turniej wakacyjny:

Podczas wakacji 29 - 30 lipca odbył się turniej tenisowy o Puchar Wójta Gminy Spytkowice Mariusza Krystiana. Zawody prowadzone były w trzech kategoriach wiekowych:

- dzieci do 12 lat,

- młodzież od 13 do 17 lat,

- dorośli.

Turniej rozegrał się na kortach w Ryczowie oraz w Spytkowicach. Cieszył się dużym zainteresowanie – wzięło w nim udział 15 zawodników. Do wszystkich uczestników powędrowały niespodzianki, a najlepsi zawodnicy otrzymali puchary. Najmłodsze grupy wiekowe otrzymały nagrody rzeczowe. Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Mariuszowi Krystianowi, Bogusławowi Sołtysikowi, Rafałowi Przejczowskiemu, Michałowi Chrząszczowi oraz Marzenie Charnas.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- do 12 lat: Maks Charnas,

- 13 - 17 lat Antoni Przejczowski,

- dorośli: Radosław Nicieja.

8 września - spotkanie ligowe:

W piątek 8 września miało miejsce pierwsze spotkanie Ligi Tenisa Ziemnego. W jesiennej edycji bierze udział 20 zawodników. 7 w kategorii dzieci i młodzieży oraz 13 w grupie dorosłych. Spotkanie pozwoliło omówić funkcjonowanie ligi, pojawiły się różne pomysły, które w przyszłości być może uda się zrealizować. Na spotkaniu pojawił się pan Krzysztof Byrski wicewójt Gminy Spytkowice. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Liga ruszyła, zapraszamy do śledzenia rozgrywek na naszym facebookowym fanpage’u.

 

Tekst i zdjęcia: Michał Chrząszcz

 

[g=liga-tenisa-ziemnego]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //