Kontrola stanu technicznego dachu w ZSP Ryczów

417392795 7531528113524996 8022512854665494543 n

W obliczu ciągłych problemów z przeciekającym dachem szkoły w Ryczowie, które nie ustąpiły mimo generalnego remontu obiektu w 2019 roku, podjęto decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej kontroli stanu technicznego. Inicjatywa ta, zrealizowana w obecności pełniącego funkcję wójta gminy Spytkowice Marka Gajowego, dyrekcji szkoły, kierownika Referatu Planowania, Przygotowania i Realizacji Inwestycji, pracowników firmy Monterin oraz inspektora nadzoru, miała na celu zdiagnozowanie przyczyn występujących problemów.

Podczas oględzin, zidentyfikowano szereg problemów z przeciekami w różnych częściach szkoły, w tym przy kominie nad boczną klatką schodową, na suficie i przy kominie na holu głównym, przy oknach holu głównego oraz przy wyłazie dachowym w magazynie. Dodatkowo, po miejscowych naprawach dachu wykonanych przez Wykonawcę w grudniu 2023 roku, personel szkoły zgłosił nowe przypadki zacieków po opadach deszczu, które pojawiły się na belkach stropowych i w pomieszczeniach na piętrze.

Z uwagi na powagę sytuacji, zdecydowano o przeprowadzeniu zewnętrznego audytu inwestycji, który ma na celu dokładne zbadanie przyczyn występowania przecieków. Wykonawca, zobowiązany gwarancyjnie do likwidacji wszelkich usterek, podjął działania naprawcze. W ramach tych działań, w czasie tegorocznych ferii, przystąpi do demontażu pokrycia dachu nad holem głównym w celu zlokalizowania i usunięcia źródeł nieszczelności.

Władze lokalne oraz kierownictwo szkoły zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby problem został rozwiązany jak najszybciej, i że będą kontynuować monitorowanie sytuacji, aby zapobiec podobnym problemom w przyszłości. Równocześnie, społeczność szkolna oczekuje, że audyt inwestycji rzuci więcej światła na przyczyny problemów i pomoże w wypracowaniu długoterminowych rozwiązań, które zapobiegną ich powtarzaniu.

[g=kontrola-stanu-technicznego-zsp-ryczow]

 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //