Spotkanie z członkami Służby Pomocy w Spytkowicach

DSC 5733

Służą w nieformalnej organizacji, pomagając bezinteresownie mieszkańcom w zapewnieniu porządku w okolicy. Służba Pomocy w Spytkowicach, bo o nich mowa, obchodziła niedawno pierwszą rocznicę swojej działalności. Z tej okazji członków organizacji na spotkanie zaprosił wójt gminy Mariusz Krystian.

Spotkanie dało możliwość rozmowy, poznania oczekiwań, problemów oraz planów na kolejne miesiące działalności. Wójt przekazał młodzieży również prezent z okazji ich święta.

- Dobre postawy i pozytywną działalność trzeba docenić i promować, dlatego zaprosiłem wolontariuszy do Urzędu. Na jesienne chłodniejsze dni i wieczory w sam raz przydadzą się ciepłe czerwone polary z logo i nazwą organizacji – komentuje wójt Mariusz Krystian.

Grupę Służba Pomocy w Spytkowicach utworzyło pięcioro nastolatków w wieku od 14 do 15 lat. Choć działają również w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, to chcieli mieć coś swojego. Własną inicjatywę, która będzie pożyteczna dla mieszkańców. Ich celem jest chęć przyczynienia się do budowania lepszego jutra dla miejscowości. Starają się budować silne relacje oraz podejmować interwencje, które mają pozytywny wpływ na rzeczywistość. Młodzież sprząta śmieci, pomaga oczyścić teren z chwastów, trawy, usuwa konary zagrażające kierowcom na drogach, czy trakcji kolejowej, zabezpiecza wydarzenia kulturalne i sportowe i wiele innych. Wszystko to bezinteresownie i w ramach wolontariatu.

 

[g=Prezent-Sluzba-Pomocy-Spytkowice]

NA SKRÓTY


Sytem Powiadamiania SMS solidarni-z-ukraina spis-powszechny Fundusz rozwoju przewozów autobusowych Fundusz Dróg Samorządowych Gospodarka odpadami cmentarz-komunalny stop-smog spis-rolny partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii studium-uwarunkowan Zbiór aktów prawa miejscowego 2022-Raport-o-stanie-gminy-w-2021 wybory-prezydenckie-2020 Spytkowice CEIDG Mikroporady Gminny Program Rewitalizacji Mapa Gminy Sprawdź zanieczyszczenie powietrza CEEB Czyste powietrze Ekointerwencja-formularz Karta Dużej Rodziny Plan Zagospodarowania edziennik malopolska Monitor Polski Dziennik Ustaw
 
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.
//popup //